top of page

Sürücü Kursunda Hiyerarşi..?

Sürücü kurslarımızın tam profesyonel olması için, hiyerarşinin harika olması sağlanmalıdır...Neden ve nasıl ? Çünkü bir işin varlığı, birçok bileşene ihtiyaç duymaktadır.Bileşenlerden birisi olmazsa, sistem tökezlemeye doğru gider..İstenilen verim olmaz... Dolayısıyla görevler ve sınırlar tanımlanmalı ve uygulama sıraya dizilmelidir..


Sürücü kursunun hedefi, insanlara sürüş eğitimini en kısa ve kolay yoldan kazandırmaktır..

Bunun için doğrudan amaca yönelip, aradaki perdeleri kaldırmak en iyi çözümdür......Mesela ciddi bir yanlışlık, şu ki kursta sekreterya hocalara ders yazmakla görevlendiriliyor..Üç dört tane hocaya kursiyer ayarlama her iki saatte ne kadar zor, sıkıntılı bir iş olduğundan başta iyi de olsa da sonra işin cılkı çıkıyor..Yani adayların ders ihtiyacı tam kavranamadığından, ihtiyacı olmayana bazen daha çok yazılıyor..Olana az yazılıyor.Birçok ayrıntı gözden kaçıyor.. Çünkü bütünü görecek bir durum ortada kalmıyor...Daha birçok problemler sayılabilir..


Olması gereken nedir?..

Önce hocayla araç sabitlenmeli, sonra adayla hoca da sabitlenmelidir..Karar ve yetki hocaya bırakılmalıdır ki hoca sorumluluk almış olsun..Karar hocanın sorumluluk hocanın...Sonra genel tabloya göre programı hoca, kursiyere göre günaşırı olacak şekilde düzenlemelidir...Sosyal medya araçlarıyla bu iş çok kolay ve keyifli oluyor....Adayla iletişim problemi yaşanırsa, sekreterya o zaman araya girmelidir. Ve direksiyon hocasının yaptığı programı adaya bildirmelidurumdadir.Bu kursiyerin başarısı hocanın başarısı olacaktır..Ve aday başka hocadan ders almadığı için hoca bütün gücünü kullanacaktır...Çünkü bahanesi kalmadı artık..İnsanların potansiyel ini tam kullanması kursun başarısını artıracaktır....

Sürücü Kursunun hiyerarşik durumunu biraz yandaki resim özetlemiş gibi...Buna sizin de katkınız olsun..Ne dersiniz?

171 görüntüleme1 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page